Gondozási alapismeretek
Mi emberek kétség kívül a legbonyolultabb szervezet vagyunk a Földön.
Bár felépítésünk megegyezik, mégis mindannyian egyéniségek vagyunk, minden ember egy külön világ. A születésünk és a halálunk között eltelt idő voltaképpen nem más, mint a fizikai, érzelmi és értelmi fejlődésnek olyan soha meg nem szűnő folyamata, amely az anyaméhben veszi kezdetét, és életünk utolsó percéig tart.
Az emberi növekedés és fejlődés ma is ámulatba ejti a tudósokat: filozófusokat, pszichológusokat, nevelőket.
A fejlődésről több szakember is dolgozott ki tudományos elméletet, mégis vannak a mai napig megválaszolatlan kérdések.
Arra, hogy bizonyos változások miért következnek be a fejlődésben, és az ember bonyolult személyisége hogyan alakul ki, még nem sikerült teljes biztonsággal választ adni.
Ilyen kérdés az öregedés folyamata is.
Napjaink talán legvitatottabb kérdése az is, hogy az ember milyen mértékben környezete terméke, és mennyiben határozza meg sorsát az a tény, hogy élete lényegében két génkészlet összekapcsolódásával veszi kezdetét. Annyi bizonyos, hogy a fogamzás pillanatával olyan láncolat lendül mozgásba, amely szakadatlanul folytatódik az élet utolsó pillanatáig.
A felnőtt ember személyisége is folyamatosan fejlődik, de a legszembetűnőbb változások a csecsemő- és gyermekkorban történnek. Ezért meghatározó, hogy a gyermek milyen családba, majd milyen intézményrendszerbe kerül, és ott milyen hatások érik őt. A nevelés mellett az egyes korosztályok gondozása, ápolása is fontos ismereteket kíván tőlünk. Nem mindegy, hogy milyen korú, milyen személyiségű, milyen kulturáltságú az egyén, aki gondozásra, ellátásra szorul. Könyvünkben ehhez próbálunk segítséget nyújtani.
-
Cím Gondozási alapismeretekAlcím A Szakiskola 9.-10. évfolyama számáraSzerző Dr. Bartusné Szabó Eleonóra - Lipienné Krémer IbolyaKiadó NSZIKiadási év 2008
- Antikvár könyvek
- Egészségügy - Szociális szolgáltatások
- Elektrotechnika - Elektronika
- Élelmiszeripar
- Építőipar
- Faipar
- Gépészet
- Idegenforgalom
- Informatika
- Kereskedelem
- Környezetvédelem - Vízgazdálkodás
- Közgazdaság
- Közlekedés - Geodézia
- Logisztika
- Marketing
- Mezőgazdaság - Erdészet
- Munkavédelem - Foglalkoztatás (általános)
- Népművészet - Kommunikáció
- Szépségipar
- Vendéglátás